- Ideālā biroja iekārtošana
Funkcionālā zonējuma analīze
Biroja 3D pārskats
Biroja 2D plāns un zonējums
Lasīt tālāk
- Recepcija ir telpa, kas rada pirmo iespaidu. Vieta, kur komunicē un iegūst informāciju. Šeit atklājas kompānijas imidžs. Recepcijas zonā ir jābūt novietotam apmeklētāju krēslam vai dīvānam, lai klientam nebūtu jāstāv kājās, gaidot tikšanos.
- Garderobe - tās izveidei nav nepieciešams veltīt atsevišķu telpu, pietiks ar pakaramo, kur novietot drēbes. Plānā garderobe atrodas pie durvīm, lai darbinieks varētu virsdrēbes atstāt biroja sākumā. Papildus pakaramie ir novietoti pie konferenču zāles. Viesi, kas ieradīsies uz konferencēm virsdrēbes varēs atstāt atsevišķā telpā, lai justos droši. Ja nebūs paredzētas konferences, garderobi varēs izmantot biroja darbinieki.
- Vadītāja darbavieta - vadītāja darbavieta jāiekārto tā, lai būtu paredzams birojs, bet jāievēro robežas, lai neizdarītu psiholoģisku spiedienu uz darbinieku. Sekretāres darba zonai un apspriežu telpai jāatrodas tuvumā, jo to varēs izmantot konfidenciālu sarunu veikšanai.
- Konferenču zāle – tai ir jābūt labi aprīkotai, lai tajā varētu novadīt sapulces vai apspriedes visiem darbiniekiem. Galds jāizvēlas tāds, kas būs vērsts uz savstarpēju komunikāciju un vi
si klātesošie varēs pārskatāmi redzēt prezentētāju.
- Apspriežu telpa - apspriežu zāle var atrasties atsevišķā telpā vai konferenču zālē, kuru var pārveidot ar skaņas izolējošām starpsienām. Apspriežu zāle, kalpo kā ideju ģenerēšanas un apspriešanas telpa. Vadītājs to var izmantot konfidenciālu sarunu veikšanai.
- Lounge - birojā ir nepieciešama telpa, kur darbinieks var ieturēt pauzi no savu darbu veikšanas vai ieturēt maltīti. Produktīva darba veikšanai darbiniekam ir jāsabalansē gan atpūta, gan darbs. Ir jābūt pieejamai vietai, kur darbinieks var sakopot domas.
- Arhīvs - arhīvus izmanto informācijas glabāšanai. Šiem dokumentiem ir jāglabājas vairākus gadus. Telpas var būt dažāda izmēra, galvenokārt tām ir jābūt labi organizētām, lai nerastos haoss.
- Darbavieta - birojā darbavietu iekārtojumi tika izveidoti dažādi, gan pēc „tilta izklājuma”[1], gan pēc „mugurkaula”[2] izklājuma. Tika parādīts, kā var iekārtot maza izmēra telpu produktīvi. Viens gaitenis tika izveidots lielāks par otru, tādejādi darba devējs dod iespēju strādāt cilvēkam ar ratiņkrēslu.